בנייה ירוקה

בנייה ירוקה עם בילדר תעשיות הכי מקצועי שיש

בנייה ירוקה נחשבת לשיטת בנייה קלה יוקרתית יותר מהבנייה הקלה הרגילה שאנחנו מכירים אך עם זאת יש לה יתרונות רבים ששווים את המחיר.

אם אתם רוצים מידע נוסף וייעוץ אישי על בנייה ירוקה אז פנו אלינו עכשיו בטופס המצורף בדף או התקשרו אלינו אנחנו נשמח לדבר איתכם!

בכתבה הזו תקבלו את כל הפרטים על שיטת בנייה זו אז המשיכו לגלול ותתחילו לקרוא!

רוצים לקבל מידע נוסף על בנייה ירוקה?

השאירו פנייה עכשיו

אדריכלות ירוקה
בנייה ירוקה

אדריכלות ירוקה

אדריכלות ירוקה כל מה שצריך לדעת בנייה ירוקה החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים איכותיים

קרא עוד >>
מערכות אנרגיה ירוקה
בנייה ירוקה

מערכות אנרגיה ירוקה

מערכות אנרגיה ירוקה לשירותך התקנת מערכות אנרגיה ירוקה החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים איכותיים

קרא עוד >>
בנייה אקולוגית
בנייה ירוקה

בנייה אקולוגית

בנייה אקולוגית – טובה לנו ולדורות הבאים בנייה אקולוגית החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים

קרא עוד >>
בנייה מתועשת
בנייה ירוקה

בנייה מתועשת

בנייה מתועשת – כל הפרטים בנייה מתועשת/ ירוקה החל מ999 ש"ח! מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים איכותיים

קרא עוד >>

בנייה ירוקה – כל מה שתצטרכו לדעת

בניה ירוקה עם בילדר תעשיות הכי מקצועי שיש

מחירים מיוחדים לפונים עכשיו דרך האתר

חייגו אלינו עכשיו להצעת מחיר

בנייה ירוקה נקראת גם בנייה בת קיימא, והיא נקראת כך משום שהיא חוסכת באנרגיה, מים וחומרי גלם בכל שלבי הבנייה, התכנון והשימוש של מבנים. כלומר, שימוש בכמה שפחות במשאבי טבע מתכלים פגיעה בכמה שפחות באיכות הסביבה. 

מה המטרה בבנייה ירוקה?

מקורם של קרוב ל- 40% מצריכת האנרגיה העולמית הוא בבנייני מגורים, והם אחראיים לכמות רבה מפליטות הגזים המזהמים. שליש מגזי החממה הנפלטים מגיעים מבנייני המגורים.

בגלל נתונים אלו, נוצרה גישת הבניה הירוקה, המעוניינת ליצור סביבת מגורים בריאה ונוחה במטרה להפחית את כמות הזיהום הסביבתי שנוצר כתוצאה מקיומם של בנייני המגורים.

מה הופך בנייה לירוקה?

כדי שבנייה באמת תיחשב לבניה ירוקה, וטביעת הרגל האקולוגית שלה תהיה מזערית ככל הניתן, נעשה שימוש בלפחות כמה מן השיטות הבאות:

  • ניצול מי ביוב, מי נגר (מים זורמים על הקרקע) ומי קולחין למטרות שונות.
  • שימוש במקורות אנרגיה מתחדשים כמו רוח ושמש
  • בידוד תרמי יעיל וניצול המסה התרמית של הבית כדי לחסוך באנרגיית חימום או קירור
  • תכנון חסכוני של השטח ואופן ניצולו
  • הקטנת הפגיעה בנוף
  • הקטנת היקפי עבודות העפר – חפירה או מילוי
  • שימוש בחומרי בנייה שאינם מתכלים, שיכולים להיות ממוחזרים או כבר מוחזרים

חלק משיטות אלו דורשות שימוש כבר בשלב תכנון הבניין, כמו למשל בניית הבית בכיוון שידרוש כמה שפחות אנרגיה לחימום או קירור (בחירה אפשרית היא שיהיה פונה לשמש כדי שיותר אור וחום ייכנסו לבית).

חלק מהשיטות דורשות שימוש ויישום רק כאשר מתגוררים בבית, למשל שימוש בנורות לד החסכוניות יותר, התקנת מערכת מיזוג בעלת יעילות אנרגטית גבוהה ועוד.

כמו כן, בנייה קלה, כמו זו שחברת בילדר תעשיות מתמחה בה, יכולה גם היא לענות על חלק מהקריטריונים של בניה ירוקה.

ההשפעה הסביבתית של בנייה ירוקה

שימוש בבנייה ירוקה מצמצם את פסולת הבנייה וההריסה עקב מחזור חומרים ושימוש חוזר בחלק מהם בתהליך הבנייה. בנוסף, בזכות היעילות האנרגטית הגבוהה והחיסכון במים מצטמצמת פליטת הגזים המזהמים וגזי החממה.

בנוסף, עקב היעילות האנרגטית של הבניין, ההוצאות הכלכליות של יושביו על חשמל ומים מצטמצמות בכ- 30% ולכן מלבד השפעה סביבתית ישנה השפעה כלכלית.

יתרונות וחסרונות

יתרונות הבניה הירוקה באים לידי ביטוי בכך שמגורים הנבנים בשיטה זו בריאים יותר לדייריהם למגורים משום שנעשה בהם שימוש בחומרים שאינם מזהמים ושאינם פולטים קרינה, יש בהם אוורור טוב יותר ובידוד תרמי ואקוסטי טוב יותר. בנוסף, כפי שהזכרנו לעיל, למרות שבנייה ירוקה יקרה יותר בכ10% מבנייה רגילה בטווח הארוך היא משתלמת יותר כיוון שהדיירים חוסכים כסף בשימוש בחשמל ומים ולכן תוך שנים ספורות יחזירו את ההשקעה.

מנגד, העלות של בניה ירוקה יכולה להיות גבוהה מאוד ואין ערבות לכך שכל הדיירים, או דיירים עתידיים, יהיו מעוניינים להשקיע את סכום הכסף הדרוש לכך כבר בשלב הבניה, במיוחד כאשר אין ערובה לכך שהם ירצו לגור בו לאורך שנים רבות. בנוסף, בבנייה ירוקה יש צורך להשקיע מחשבה רבה כבר בשלב התכנון ולא תמיד הדיירים העתידיים יכולים לעשות זאת בשלב הזה.

בנייה ירוקה בישראל

במדינת ישראל יש תקן לבניה ירוקה הניתן לבניינים העומדים בקריטריונים, וכחלק מהצטרפותה למדינות הOECD היא הצהירה על מחוייבות להפחתת פליטת גזי חממה ומתוך כך על עידוד ופיתוח הבניה הירוקה.

אף על פי כן, לא נעשו צעדים מחייבים או אוכפים בערים במדינה כדי לפתח את הבניה הירוקה מטעם הממשלה, וכיום במקומות בהם יש בניה ירוקה ברוב מוחלט של המקרים היוזמה היא של הרשות העירונית.

רוצים לקבל מידע נוסף על בנייה ירוקה? התקשרו עכשיו!

רוצים לקבל מידע נוסף?

השאירו פנייה עכשיו ייעוץ חינם

עוד כתבות מעניינות

תוספת בנייה קלה

תוספת בניה קלה

תוספת בניה קלה – להרחיב את הבית במהירות תוספת בניה קלה החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש

קרא עוד »
עלויות בנייה

עלויות בנייה

מתעניינים בבניית בית? כאן נפרט לכם את עלויות בנייה שתצטרכו לקחת בחשבון בנייה קלה החל מ990 ש"ח עבודה הכי מקצועית ואיכותית בארץ שירות בפריסה ארצית

קרא עוד »
בנייה טרומית

בנייה טרומית

בנייה טרומית – כל מה שתצטרכו לדעת בנייה טרומית החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים

קרא עוד »
בנייה קלה בירושלים

בנייה קלה בירושלים

מה חשוב לדעת על בנייה קלה בירושלים? בנייה קלה החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים

קרא עוד »