פיקוח בניה

כל מה שחשוב לדעת על פיקוח בניה

בנייה קלה החל מ999 ש"ח!

מחיר מיוחד לפונים דרך האתר

עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות!

שימוש רק בחומרים איכותיים וטכנולוגיה מתקדמת

מעל 10 שנות ניסיון עם מאות לקוחות מרוצים

שירות בפריסה ארצית ללא יוצא מן הכלל!

התקשרו עכשיו!

כידוע לכל, בניית פרויקט היא אינה עניין של מה בכך. בין אם מדובר בפרויקט מגורים, בפרויקט מסחרי או בכל מטרה אחרת, תהליך הבנייה היא עניין מורכב וממושך הדורש שימת לב לאספקטים שונים ותכלול של כלל האלמנטים לכדי דבר מוגמר. בדיוק לשם כך, קיים תפקידו של מפקח בניה, אשר תפקידו לוודא שהדברים אכן מתבצעים כראוי. בכתבה הבאה נרחיב מעט בנושא פיקוח הבניה ונציג את חשיבותה הרבה.

שמות רבים, מטרה אחת

אנשים אשר עוסקים בפיקוח בנייה יכולים להתהדר בשמות שונים לתפקידם: מפקח בנייה, קבלן מפתח, קבלן בניין או וריאציות אחרות הקשורות בבנייה ובפיקוח. אמנם לא מדובר בתפקידים זהים באופן מדויק, אך כל אלו נכנסים תחת המטריה של פיקוח בניה, ובעלי תפקידים אלו עסוקים בלהגשים את מימוש הפרויקט על הצד הטוב ביותר. 

כל עסק רציני בענף הקבלנות והבנייה לוקח ברצינות גם את עניין הפיקוח. בילדר תעשיות, כמו חברות נוספות בתחום, שמים דגש על פיקוח הדוק וקפדני כדי שהפרויקט אכן יבוצע באופן מיטבי.

 

פיקוח בניה – מהחזון אל הפועל

בשורה קצרה, תפקידו של מפקח הבנייה הוא להוציא את התכנון מהחזון אל הפועל. מפקח הבנייה משמש כמעין מנהל לפרויקט ואחראי על תיאום בין קבלני המשנה השונים. 

בהתאם לכך, מפקח הבנייה נמצא בתמונה החל משלב מוקדם מאוד של התהליך ועד לנקודה מאוחרת למדי: החל מהגשת תוכניות הבנייה להיתר ועד לשנה לאחר סיום הפרויקט (לאחר שהושלמה שנת בדק והפרויקט קיבל טופס 4 – מסמך המאשר את תקינותו ובטיחותו של המבנה). 

 

מה עושה מפקח בניה ביום העבודה?

על כתפי מפקח הבניה מוטלת אחריות גדולה ביותר בפרויקט, ועל כן חשוב להרגיש את פועלו בכלל ההיבטים הנוגעים לעבודת הבניה. באחריות המפקח לוודא את בטיחות העבודה, עמידה בלוח זמנים, איכות העבודה המתבצעת וכל היוצא בזה. עבודתו מתחלקת לשניים בהתאם להתקדמות הפרויקט – עבודה בשלב התכנון ועבודה בשלב ביצוע.

פיקוח בניה – שלב התכנון

בשלב זה המפקח מבצע פגישות עם שלל הגורמים המעורבים בבנייה: לקוח, אדריכל וקבלני ביצוע שונים. הוא מכין לוח זמנים עבור שלב הביצוע ומציג ללקוח תוכניות סופיות המוסכמות עליו. כמו כן,  הוא אחראי על ניסוח חוזים עבור אנשי המקצוע השונים, ומסייע בבניית מסגרת תקציבית. מפקח על מדידות לפני ביצוע ועוסק בדברים נוספים אשר נכללים תחת ההכנות המקדימות לבנייה עצמה.

שלב הביצוע

בשלב זה המפקח מוודא שהפרויקט אכן מתנהל לפי השורה: אין חריגה ממסגרת הזמן, התקציב או מאיכות העבודה. המפקח עורך ישיבות תיאום עם הקבלנים השונים ומזין את הלקוח והאדריכל בדיווחים שוטפים על התקדמות הפרויקט. 

בנוסף, המפקח קובע סדרי עדיפויות בהתקדמות הבנייה ועוסק בפסילה או אישור של הכלים והחומרים המעורבים בבנייה. הוא נותן הוראות מפורטות לקבלני הביצוע וכן מסייע בהיבטים נוספים עד שהבית עומד על תלו עם כל האישורים הדרושים לכך. 

פיקוח בניה

רוצים שנעשה את העבודה בשבילכם?

השאירו פנייה עכשיו

או התקשרו עכשיו !

רוצים מידע נוסף ? השאירו לנו פניה עכשיו ונחזור אליכם מיד

עוד כתבות מעניינות

בנייה מודרנית

בנייה מודרנית

בנייה מודרנית – כל הפרטים בנייה מודרנית החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים איכותיים וטכנולוגיה

קרא עוד »
עלויות בנייה

עלויות בנייה

מתעניינים בבניית בית? כאן נפרט לכם את עלויות בנייה שתצטרכו לקחת בחשבון בנייה קלה החל מ990 ש"ח עבודה הכי מקצועית ואיכותית בארץ שירות בפריסה ארצית

קרא עוד »
בנייה חכמה

בנייה חכמה

בנייה חכמה מותאמת ללקוח בנייה חכמה עם בילדר תעשיות הכי מקצועי שיש החל מ999 ש"ח שירות בכל הארץ בלי יוצא מן הכלל  חייגו עכשיו! כשאומרים

קרא עוד »
בנייה קלה כל היתרונות

בניה קלה – כל היתרונות

בנייה קלה החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים איכותיים וטכנולוגיה חדשנית מעל 10 שנות ניסיון

קרא עוד »