בנייה אקולוגית

בנייה אקולוגית – טובה לנו ולדורות הבאים

בנייה אקולוגית החל מ999 ש"ח

מחיר מיוחד לפונים דרך האתר

עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות!

שימוש רק בחומרים איכותיים וטכנולוגיה חדשנית

מעל 10 שנות ניסיון עם מאות לקוחות מרוצים

שירות בפריסה ארצית ללא יוצא מן הכלל!

התקשרו עכשיו!

בעשורים האחרונים הולכת ונטמעת בנו ההכרה שלכל מוצר שאנו רוכשים קיימת 'טביעת רגל אקולוגית' שהיא סכום המשאבים שנדרשו לייצור ושימוש במוצר. החל מקוביית לגו בודדת ועד למטוס בואינג 747, או לבניין גורד -שחקים. לכל אחד מהם מידת השפעתו שלו. עוד אנו מבינים כי שימוש מופרז במשאבי הטבע (הכוונה היא למשאבים מתכלים כגון נפט, מחצבים וגם קרקע), ישאיר מעט מידי מכל אלה עבור הדורות הבאים, כלומר עבור ילדינו וצאצאינו שלנו.

 

מתוך הבנות אלה צומחת בכל העולם כולו, כבר קרוב למאה שנה, מה שמכונה 'התנועה הירוקה', שניתן לומר ששמה לה למטרה להגביר את המודעות בתחום רחב זה ולפעול למען פעילות אנושית מיטיבה ומקיימת יותר (מקיימת = כזו המשמרת משאבים גם עבור הדורות הבאים).

 

איך כל זה קשור לבנייה

בנייה, בדומה לכל תהליך ייצור שהוא, ובניינים, בדומה לכל מוצר שהוא, הם בעלי השפעה סביבתית. בנייה ירוקה שואפת למקסם את איכות חייו של הלקוח (מי שגר / עובד בבניין), תוך שמירת מירב המשאבים האפשריים עבור הדורות הבאים. גם אם במבט ראשון נראה כאילו האינטרסים של הדורות הבאים סותרים או באים על חשבון האינטרסים שלנו היום, הרי שכל התחום הרחב והמתפתח של בנייה אקולוגית, מנסה ואף מצליח לגשר על הפער הזה וללמד אותנו כיצד רמת ואיכות החיים שלנו, לא צריכה לבוא על חשבון מישהו בעתיד. מיד נדגים כיצד.

 

עקרונות ופתרונות של בנייה אקולוגית

ניתן לומר שמבנה יהיה 'ירוק' יותר, ככל שיעמוד טוב יותר בפרמטרים אלה:

  • תכנון אדריכלי המשכלל את צרכי הלקוח עם תנאי הסביבה של המבנה המיועד. נראה שהדוגמא המוכרת ביותר לכך היא יצירת חלונות גדולים (אך עם זאת בעלי מנגנוני הצללה טובים) לכיוון הגעת האור. בישראל נהוג לבנות חלונות גדולים יותר לכיוון דרום. זאת כיוון שהשמש עוברת מעט דרומה לנו וכך מתאפשרת כניסת אור טבעי רב למבנה. אור טבעי הוכח כבריא יותר מאור מלאכותי וככל שיותר אור חיצוני חודר לבניין, הרי שהצורך להפעיל תאורה פוחת וצריכת האנרגיה וחשבון החשמל מצטמצמים. בינגו הן לצרכים שלנו והן לאלה של הדורות הבאים.

זוהי דוגמה קטנה למכלול אלמנטים אדריכליים ועיצוביים בהם ניתן לפעול לטובת הלקוח בצורה מקיימת.

  • הפחתת שימוש במשאבים והפחתת זיהום בתהליכי ייצור חומרי הגלם (קיימים בשוק מגוון חומרי גלם הנושאים תו תקן של 'בנייה ירוקה', כגון פנלים מבודדים ועוד).
  • הפחתת זיהום בתהליך שינוע חומרי הגלם אל אתר הלקוח ובתהליך הקמת הפרויקט עצמו.
  • שימוש במשאבים נקיים ומתחדשים – אור השמש שהוזכר קודם הינו משאב נקי ומתחדש. התקנת מערכת סולארית על גג הבניין, (ולעיתים אפילו על קירותיו) מאפשרת הפחתת שימוש בדלקים מזהמים (לצורך ייצור החשמל) יחד עם חיסכון ואפילו רווח כלכלי.
  • שימוש במערכת לטיהור והשבת מים מן הכיורים ומן המקלחת – מסייעת בחיסכון במשאב המים, שגם הוא מתרגם לחסכון כספי.

 

לסיכום, הרעיון והקו המנחה בתהליכי תכנון וביצוע של בנייה אקולוגית הם שילוב הצרכים של הלקוחות בהווה, עם צרכיהם של הדורות העתידים לבוא, תוך שאיפה (והצלחה!) להגיע למצב של win-win situation.

רוצים לקבל מידע נוסף על בנייה אקולוגית או על בנייה קלה לבית שלכם? השאירו פרטים עכשיו ואנחנו נחזור אליכם מיד!

בנייה אקולוגית

רוצים שנעשה את העבודה בשבילכם?

השאירו פנייה עכשיו

או התקשרו עכשיו !

רוצים מידע נוסף ? השאירו לנו פניה עכשיו ונחזור אליכם מיד

עוד כתבות מעניינות

בנייה קלה בשרון

בנייה קלה בשרון

בנייה קלה בשרון – כל הפרטים בנייה קלה בשרון החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים

קרא עוד »
היתרונות של מבנים ניידים

היתרונות של מבנים ניידים

מבנים ניידים החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה מקצועית ונקייה ללא פשרות! שימוש רק בחומרים איכותיים וטכנולוגיה חדשנית מעל 10 שנות ניסיון

קרא עוד »
בנייה קלה במרכז

בנייה קלה במרכז

מעוניינים בבנייה קלה באזור המרכז? הגעתם למקום הנכון! צרו איתנו קשר עכשיו לייעוץ בנייה קלה במרכז החל מ999 ש"ח מחיר מיוחד לפונים דרך האתר עבודה

קרא עוד »